• 20.5.2016

  Pro úspěch v pěstování vidím mít možnost závlahy. V současné době, kdy sucha jsou dosti častá a deště velmi prudké, takže voda rychle odtýká a v krajině jako také chybí, je nutné s voudu šetřit. Jelikož nemáme možnost závlahy z jiného zdroje, jeko je potok či řeka (sice máme studnu, ale tu na závlahu rostlin na poli nechcem užívat, jendá se o pitnou vodu), tak volíme možnost záchytu deštové vody, kterou zachytí střecha stodoly. Bagr nám vyhloubil díru na cca 47 m3 vody. Nádrž je cca 1,2 m pod zemí, jinak se veškerá hlína podorniční použila na vyvýšení nádrže. Ornice se dá zpět na osev břehů či se dá na pole.

  Teď chybí ještě dát geotextilii a folii a může zvesala zapršet a plnit rezervoár

 • příjmáme registrace odběratelů

  4.5.2016

  Pro letošní sezonu příjmáme nové zájemce pro odběr biotašek (papírová taška).

  Cena za tašku 200-230 Kč, dle místa odběru. Zaregistrujte se a zvolte si jednu z možností místa odběru.

  Bedýnky se předplácejí na celou sezonu. K odběru jednou týdně či ob týden, tedy jednou za čtvrnást dní.

 • Nové kravky

  5.6.2014

  Tak nám přibyly dvě kravky Anča a Julča (dcera Anči). Jsou to krásný a hodný krávy.

 • Čeledín

  1.1.2014

  DO ODVOLÁNÍ Sháním čeledína, který by mi pomáhal na statku. Nabízím ubytování a stravu z především vlastní či místní produkce. Toť základ. Co se týká financí, tak by se jednalo o určitý podíl ze zisku, který ale přijde v sezoně, respektive na konci sezony, po jejím zhodnocení. Myslím si, že pár šikovných rukou pomůže natolik, že bude z čeho rozdělovat. Někdo by si mohl říkat že co to je za nabídku-jen ubytování a strava, a snad nějaký peníze až na konci sezony. Ale v dnešní době nabídnou ubytování a stravu, při dnešních cenách nájmů a kvalitních potravin, je myslím docela dobrá nabídka. A když se ještě zohlední život na kraji vesnice v malebné krajině... Podrobnosti na e-mailu či mobilu či osobně


 • jižní stěna

  1.1.2014

  Dnes se připravila jižní stěna stodoly k pokrytí prkny. Z jižní strany budou vstupní dveře a okno. Jsou to vstupní dveře pro budoucího čeledína.